pl
pl en de

Prawo i konsulting

Od ponad 20 lat świadczymy usługi dla firm z Państwa branży, współpracując z najbardziej doświadczonymi tłumaczami: prawnikami, prawnikami-lingwistami oraz doradcami podatkowymi. Wiemy, jak duże znaczenie mają dla Państwa wierność przekładu, poufność informacji oraz właściwa terminologia. Dzięki odpowiednim procesom radzimy sobie z najbardziej wymagającymi projektami.

Przykłady najczęściej tłumaczonych projektów

Case study: Szybkie tłumaczenie dokumentów procesowych

Nowe dowody, które pojawią się na rozprawie sądowej, mogą w znaczący sposób wpłynąć na jej ostateczny wynik. Jedna z największych polskich kancelarii, świadcząca usługi dla krajowych i zagranicznych podmiotów gospodarczych, otrzymała od klienta właśnie takie materiały i zleciła nam ich niezwłoczne przetłumaczenie.

W takich wypadkach ważny jest czas, ale także jakość przekładu, a istotnych dla sprawy dokumentów było bardzo dużo. Klient nie przekazał ich do kancelarii jednocześnie, lecz miały być dostarczane partiami, co stanowiło dodatkowe utrudnienie logistyczne. Ze względu na zbliżający się termin rozprawy, adwokaci potrzebowali tłumaczeń jak najszybciej, ponieważ musieli się dokładnie zapoznać z ich treścią.

Zaproponowaliśmy specjalny proces, który dawał gwarancję szybkiego i spójnego tłumaczenia. Zakładał on podział dokumentów pomiędzy tłumaczy dedykowanych do tego projektu. Lingwiści na bieżąco omawiali wszystkie istotne kwestie językowe. Na koniec każdy dokument był sprawdzany przez weryfikatora, który dbał o spójność przekładu. Wprowadzona przez nas procedura odbioru dokumentacji, specjalnego procesu tłumaczenia i sukcesywnego ich zwrotu umożliwiła klientowi opanowanie natłoku materiałów i płynne zapoznawanie się z kolejnymi informacjami.

W dwa tygodnie przetłumaczyliśmy ponad 1000 stron dokumentów procesowych, dzięki którym sąd nie miał wątpliwości przy wydawaniu orzeczenia, korzystnego dla kancelarii i jej klienta. My, oprócz satysfakcji z dobrze wykonanego zadania, otrzymaliśmy list referencyjny potwierdzający jakość wykonanych usług, a współpraca została przedłużona na kolejne lata.

 

Jesteśmy elastyczni, a naszym wyróżnikiem jest wzorowa obsługa klienta. Dla dokumentów, w których nie ma miejsca na kompromisy, dajemy najwyższe gwarancje jakości.

Radzimy sobie w sytuacjach kryzysowych, w których najważniejszy jest czas lub budżet został ograniczony. Dopasujemy naszą ofertę do Państwa potrzeb.

Wyceń swój projekt

Nasi klienci

Bird & Bird ♦ Deloitte Legal ♦ Grant Thorton ♦ Hogan Lovells ♦ Jara Drapała & Partners ♦ Linklaters ♦ Maruta Wachta ♦ MC Capital ♦ PwC ♦ Sołtysiński Kawecki & Szlęzak ♦ TaylorWessing E. Stobiecka

pl
pl en de