fbpx
pl
pl en de

Zarządzanie terminologią

Usługa polegająca na utworzeniu i regularnym uaktualnianiu słowników terminologicznych prowadzonych przez GET IT dla klienta lub dla wybranych działów jego firmy.

Dzięki temu nasi tłumacze stosują spójną konwencję terminologiczną zgodną z preferencjami klienta. Specjalistyczne oprogramowanie wspomagające pozwala uniknąć kilkakrotnego konsultowania tego samego terminu — częstej przyczyny opóźnień lub przestojów.

Mają Państwo poczucie, że firma jest zbyt duża, aby utrzymać kontrolę nad spójną terminologią?

GET IT pomógł dziesiątkom klientów ujednolicić słownictwo w całej firmie lub opracować osobne zasoby terminologiczne na potrzeby różnych działów.

Stworzone na początku współpracy bazy terminologiczne pozwalają zachować spójność terminologiczną oraz pełną zgodność z preferencjami klienta. Mogą stanowić dodatkową korzyść dla klienta i jego pracowników. Wspierają codzienną pracę, ujednolicają język komunikacji wewnętrznej oraz zewnętrznej w różnych obszarach — marketingowym, sprzedażowym, obsługowym i prawnym. Baza terminologiczna to nie tylko znaczne oszczędności w kosztach wdrażania nowych pracowników. To także szybsze opracowywanie nowych treści i większa efektywność ich autorów.

Czy wiedzą Państwo, że straty wynikające z jednego błędu terminologicznego mogą być ponad tysiąckrotnie wyższe niż koszt zarządzania całą terminologią firmy przez kilka lat?

Zarządzanie terminologią to rozwiązanie przeznaczone dla każdej firmy bez względu na wielkość, branżę czy sposób działania.

GET IT pomaga klientom unikać błędów w specjalistycznej terminologii. Nasi terminolodzy systematycznie weryfikują zasoby, dzięki czemu są one zawsze aktualne i zgodne z wymaganiami klienta. Korekty i uzupełnienia zgłaszane przez klienta są na bieżąco wprowadzane, co pozwala GET IT na coraz sprawniejszą realizację procesów tłumaczenia oraz weryfikacji.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu.

pl
pl en de